TEKNİK ŞARTNAMELER | anasayfa
FABRİKA
Evrensel gıda güvenliği ilkelerini benimseyen Türem Yumurta Üretim Tesisleri ileri teknoloji ekipmanlar ile donatılmıştır. Üretim tesislerinde dünya üzerindeki en son teknolojiye sahip ve tüm mühendislik hesapları yapılmış, tamamen kapalı ve otomasyona dayalı çok katlı kafesler kullanılmaktadır. Türem Yumurta makine parkının tam otomatik sulama, yemleme, ısıtma, soğutma, ışıklandırma, havalandırma, yumurta toplama ve tam otomatik gübre toplama sistemleri bulunmaktadır. Kümeslerden otomatik olarak toplanan yumurtalar hiçbir şekilde el değmeden tasnif makinesine sevk edilmekte ve burada yumurtalar gerekli aşamalardan geçtikten sonra tüketiciye hazır hale getirilmektedir. Saatte 90.000 adet üretim kapasitesine sahip makinelerle üretim yapan Türem Yumurta üretim tesislerinde; yumurta üretiminin yanı sıra yem üretimi de yapılmaktadır. Bugün gelinen noktada iki farklı yumurta üretim tesisi ve bir yem üretim tesisi bulunan Türem Yumurta’nın yakın dönem hedefleri arasında bir organik gübre tesisi kurmak ve hafriyatına başlanan yeni yumurta üretim tesislerini başarı ile tamamlamak bulunmaktadır.

Evrensel gıda güvenliği ilkelerini benimseyen Türem Yumurta Üretim Tesisleri ileri teknoloji ekipmanlar ile donatılmıştır. Üretim tesislerinde dünya üzerindeki en son teknolojiye sahip ve tüm mühendislik hesapları yapılmış, tamamen kapalı ve otomasyona dayalı çok katlı kafesler kullanılmaktadır. Türem Yumurta makine parkının tam otomatik sulama, yemleme, ısıtma, soğutma, ışıklandırma, havalandırma, yumurta toplama ve tam otomatik gübre toplama sistemleri bulunmaktadır.
YUMURTA ÜRETİM TESİSLERİ
Türem Yumurta Üretim Tesisleri, Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı Karaağaç ve Taşpınar mevkilerinde konumlandırılmıştır. Her iki yumurta üretim tesisi de son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış olup, aktif olarak faaliyet göstermektedir. Yakın dönem hedeflerinde, toplam 17.00 metrekarelik kapalı üzerine kurulu üretim tesislerinin kapasitesini artırmak bulunan Türem Yumurta, yeni üretim tesislerinin hafriyatına başlamış bulunmaktadır.
YEM ÜRETİM TESİSLERİ
Yumurta üretiminin yanı sıra, üretimde kullanmış olduğu yemi de kendisi üreten Türem Yumurta’nın yem üretim tesisleri, kuruluşun Taşpınar Yumurta Üretim Tesisi’nin içerisine konumlandırılmıştır. Aktif bir yem fabrikası olarak çalışan Türem Yumurta Üretim Tesisleri bugün sadece kendi yumurta üretim tesisine hizmet etmekte olup, içerisinde 2 adet 1000 tonluk, 4 adet 200 tonluk, 5 adet 60 tonluk olmak üzere toplam 11 adet yem silosu bulunmaktadır.